ئیمام مەهدی ناصر محمد یەمانی
24 - ربيع الآخر - 1442 ک
09 - 12 - 2020 م
09:01 بەیانی
( بحسب التقويم الرسمي لأمّ القرى )

[ لمتابعة رابط المشاركة الأصلية للبيان ]
https://nasser-alyamani.org/showthread.p...109#post340109

________

ڤایرۆسی کۆڕۆناو ڕاگەیاندنی موعجیزەی شیفا بەبێ پێکوتەو بەبێ دەرمان..

بسم الله الرحمن الرحيم.
لەبەندەی اللە و خەلیفەکەی ناصر محمد یەمانی بۆ هەموو خەڵکی، ئەی خەڵکینە منی ئیمام مەهدی ناصر محمد بەتەنها خەلیفەی اللە نیم لەسەر یەمەن بەڵکو خەلیفەی اللە م لەسەر سەرتاپای جیهان، جا سوێند بە اللە هیچ جیاوازیەک نیە لەلام لەنێوان یەمەنیەک و چینیەک.

وە ئەی گەلی سەرکردەکانی بەشەرو کاربەدەستەکان لە گەلەکانیان وە بۆ هەموو کەسێک کەوا گەیشتۆتە تەمەنی تێگەیشتوویی لەبەشەر؛ لەعەرەب و، عەجەم؛ بە موسڵمان و کافرەوە، گوێبگرن و فام بکەن و تێبگەن بۆ ئەوەی کەوا ئێستا فەتواتان بۆ دەدەین دەربارەی بەحەق بە قسەیەکی بەجێ و جیاکەرەوە بەبێ گاڵتەو گاڵتەجاری؛ سوێند دەخۆم بە اللە ی تاک:
و تەنهای قەهار بەهیچ پێکوتەو شیفایەک نازانم بۆ ئەوەی کەوا لەسنگەکاندایە لەسزاکەی اللە هەتا ئەوکاتەی کەوا ملکەچ دەبن و دەگەڕێنەوە بەدڵسۆزی بەم دوعایە بەبێ خۆبەگەورەزانی لەسەر خەلیفەی اللە مەهدی ناصر محمد و وشەکانی لاچوونی ئەو سزایەی کەوا لە سنگەکاندایە کەوا بریتیە لەوەی بپاڕێنەوەو بلاڵێنەوە بۆ لای اللە و بگەڕێنەوە بەملکەچی و دڵسۆزی بۆ لای اللە بەم شێوەیە:

"ربّنا ظلمنا أنفسنا فإن لم تغفر لنا وترحمنا لنكوننّ من الخاسرين"
"پەروەردگارمان ئێمە ستەممان لەنەفسی خۆمان کرد جا ئەگەر تۆ لێمان خۆشنەبی و ڕەحممان پێ نەکەی ئەوا بەڕاستی لەخەسارەتمەندو دۆڕاوان دەبین" وەلەپاش تۆبەو گەڕانەوەکە بڵێن: " اللهم إنّي عبدك أسألك بحق لا إله إلا أنت وبحق رحمتك التي كتبت على نفسك وبحق عظيم نعيم رضوان نفسك الأكبر من نعيم جنّتك أن تشفيني من عذاب كورونا أو تصرفه عنّي فإنّا مؤمنون بداعي الحقّ من عندك، اللهم اكشف عنّا عذابك من كل باب لنتّبع سبيل الحق من عندك وأن تُثبّتنا على الوفاء بما وعدناك به يا من تحول بين المرء وقلبه، فليس لنا إلا رحمتك التي كتبت على نفسك، فإن لم تغفر لنا وترحمنا لنكوننّ من الخاسرين، اللهم إنّك قلت في محكم كتابك: { وَقَالَ رَبُّكُمُ ادْعُونِي أَسْتَجِبْ لَكُمْ } [غافر: من الآية ٦٠]، فمِنّي الدعاء والإنابة ومنك الاستجابة إنّك لا تُخلف وعدك، ربّنا سبحانك فوعدك الحق وأنت أرحم الراحمين، اللهم ثبّتنا على الوفاء بما وعدناك به أن نتّبع داعيَ الله العالميّ خليفة الله في الأرض الإمام المهديّ ناصر محمد اليماني، اللهم اجعل بَعثهُ نِعمةً علينا لا نقمة علينا بسبب إعراضنا عن دعوة الحق للإمام المهديّ ناصر محمد اليمانيّ".
"ئەی اللە من بەندەی تۆم داوات لێدەکەم بەحەقی ئەوەی ھیچ پەرستراوێک نیە تەنھا تۆ نەبی وە بەحەقی ڕەحمەت و میھرەبانیەکەت کەوا لەسەر نەفسی خۆتت نوسیوە وەبەحەقی گەورەیی و مەزنی نیعمەتی ڕازیبوونی نەفست ئەو نیعمەتەی کەوا گەورەترە لە نیعمەتی بەھەشتەکەت بەوەی کەوا شیفام بدەی لە سزای کۆڕۆنا یان لێم لابدە جا ئێمە ئیمانمان ھێنا بە بانگەشەکارە حەقەکەی لای تۆ، ئەی اللە سزاکەتمان لێ لابدە لەھەموو دەرگایەکەوە تا شوێنی ڕێگای حەقی لای تۆ بکەوین وە بەوەی جێگیرو ڕاوەستاومان بکەی لەسەر وەفابوون بەوەی کەوا بەڵێنمان پێدای ئەی ئەوکەسەی کەوا ھەرخۆت نێوانی کەسەکەو دڵەکەی دەگۆڕی، جا ھیچمان نیە تەنھا ئەو ڕەحمەت و میھرەبانیەت نەبێت کەوا لەسەر نەفسەکەی خۆتت نوسیووە، جا ئەگەر تۆ لێمان خۆشنەبی و ڕەحممان پێنەکەی ئەوا بەڕاستی لەخەسارەتمەندو دۆڕاوان دەبین، ئەی اللە بەڕاستی تۆ لە محکەمی کتێبەکەتدا فەرمووتە: { وَقَالَ رَبُّكُمُ ادْعُونِي أَسْتَجِبْ لَكُمْ } [غافر: الآية ٦٠].

جا دوعاو پاڕانەوەو گەڕانەوەو ملکەچی بەدڵسۆزی لەمنەوەو لەتۆش وەڵامدانەوە بەڕاستی تۆ پێچەوانەی وەعدو بەڵێنەکەت ناکەیت، پەروەردگارمان پاک و بێگەردی بۆت بەڵێنی تۆ حەقەو ھەر خۆت ارحم الراحمینی لەھەموو بە بەزەیی و میھرەبانەکان میھرەبانترو بە بەزەییتری، ئەی اللە جێگیرو ڕاوەستاومان بکە لەسەر وەفابوون بەوەی کەوا بەڵێنمان پێت داوە بەوەی کەوا شوێنی بانگەوازکاری جیھانی اللە خەلیفەی اللە لەزەوی ئیمام مەھدی ناصر محمد یەمانی بکەوین، ئەی اللە ڕەوانەکردنەکەی ئەومان بۆ بکەی بە نیعمەت لەسەرمان نەک بە نیقمەت لەسەرمان بەھۆی پشتھەڵکردنمان لە دەعوەو بانگەوازە حەقەکەی ئیمام مەھدی ناصر محمد یەمانی
".

ئیمام مەهدی ناصر محمد یەمانی.