- 8 -
الإمام ناصر محمد اليماني
02 - ربیع الأول - 1431 هـ
16 - 02 - 2010 مـ
۲۷-بهمن-۱۳۸۸ه.ش.
12:43 صباحاً
ــــــــــــــــــ


ای جماعت انصار به این عالم الازهر خوش‌آمد بگویید ..

بسم الله الرحمن الرحيم، وسلامٌ على المُرسلين والحمدُ لله ربّ العالمين..
سلام خدا برعالم و شاگرد الأزهر مصر که بر سر میز گفتگوی مهدی منتظر در دوران گفتگو قبل از ظهور حاضر شده است. ای جماعت انصار، ای شاگردان مهدی منتظر! فرموده خداوند تعالی را به یاد داشته باشید:
{ادْعُ إِلَى سَبِيلِ ربّك بِالْحِكْمَةِ وَالْمَوْعِظَةِ الْحَسَنَةِ وَجَادِلْهُمْ بِالَّتِي هِيَ أَحْسَنُ} صدق الله العظيم [النحل:۱۲۵].
{با حکمت و اندرز نیکو، به راه پروردگارت دعوت نما! و با آنها به روشی که نیکوتر است، استدلال و مناظره کن!}
ولی مشکل شما این است که وقتی می‌بینید امام مهدی با برخی از اعضای میز گفتگو با سختی و شدت برخورد می‌کند، شما هم می‌خواهید مانند او رفتار کنید؛ ولی من در برابر حق‌جویان با تندی رفتار نمی‌کنم و از خدا یاری می‌جویم.... همانا من با کسانی با شدت و بدون ترحم برخورد می‌کنم که دریافته باشم از شیاطین بشر بوده و آمده‌اند تا مردم را از بیان حق ذکر و پیروی از مهدی منتظر حق پروردگارتان باز دارند. اما درمورد انسان‌های دیگر که به دنبال حق هستند، به شما امر می‌کنم به آنها به تمام معنا احترام بگذارید؛ فرقی ندارد فردی که برای یافتن حق به پایگاه امام ناصر محمد یمانی [میز گفتگوی جهانی برای بشریت] آمده مسلمان باشد یا کافر.
به تمام انسان‌ها [چه مسلمان وچه کافر] که از طریق آدم و حوا برادران خونی من هستند، خیرمقدم می‌گویم. مهدی منتظر به شما گرم‌ترین خوش‌آمدها را می‌گوید و همان‌طور که به خودم و تمام انصار نصیحت می‌کنم، به شما نیز نصیحت می‌کنم تا مانند چهارپایان نباشید که تفکر نمی‌کنند و بدانید دلیل هلاکت امت‌های پیشین که دعوت حق پروردگارشان را تکذیب کردند؛ عدم استفاده از عقلی است که خداوند به واسطه آن انسان را ازحیوانات متمایز ساخته است. ولی هربار که خداوند کسی را درمیانشان برانگیخت تا آنان را به راه خداوند عزیز و حمید هدایت کند، گفتند: «خیر ما از راه پدرانمان پیروی می‌کنیم» و به دعوت کنندگان می‌گفتند:« شما به شدت گمراه هستید» ، چون از عقل خود استفاده نمی‌کردند و از نظر ایشان، پدرانشان داناتر و حکمشان استوارتر بوده است. برای همین هم کورکورانه و بدون تعقل از آنها پیروی می‌کردند و سپس در روز قیامت همه امت‌ها درمی‌یابند که دلیل وارد شدنشان به آتش، استفاده نکردن ازعقل است. به فتوای حق آنها که درعلم غیب کتاب، درآیات محکم آمده بنگرید:
{وَقَالُوا لَوْ كُنَّا نَسْمَعُ أَوْ نَعْقِلُ مَا كُنَّا فِي أَصْحَابِ السَّعِيرِ} صدق الله العظيم [الملك:۱۰].
{ و می‌گویند: «اگر ما گوش شنوا داشتیم یا تعقّل می‌کردیم، در میان دوزخیان نبودیم! }
ای عالم و شاگرد گرامی الأزهر شریف در مصر! به تو و تمام برادران مصریم خوش‌آمد می‌گویم و برخی از وزرای مکرم مهدی منتظر از آنها هستند؛ سلام و خوش‌آمد به ملت عرب مصر که نسبت به وطنشان بسیار وفادارند؛ باشد که وفاداریتان نسبت به امت اسلامی مانند وفاداریتان نسبت به مصر باشد و اگر خدا اصلاحتان فرماید از بهترین مردمان گردید... خداوندا ملت مصر و تمامی ملت‌های عربی و اسلامی را مشمول مغفرت خود فرما و با رحمت خود آنها و مهدی منتظر را از نیک‌ترین مردمان و از برگزیدگان قرار ده و با رحمت خود ما را از سیاره دهم در امان نگاه دار یا ارحم الراحمین.
ای جماعت انصار! به شما امر می‌کنم با میهمانان میز گفتگو با احترام رفتار کنید؛ چون مادامی که همان خدایی را عبادت می‌کنند که شما عبادت می‌کنید و مادامی که برای پروردگار عالمیان سجده می‌کنند؛ هرچقدرنظری مخالف نظر شما هم داشته باشند؛ کافر یا فاجر نیستند. آیا می‌دانید مهدی منتظر وقتی همراه مردمی نماز می‌خواند که دست‌هایشان را آزاد می‌گذارند [یسربلون] او هم مانند آنها دست‌ها را باز می‌گذارد؟ با این که به یقین می‌دانم حقّ این است که حین نماز دست‌هایم را به بدن بچسبانم؛ ولی می‌دانم این امر هیچ از عبادت من برای پروردگارم کم نمی‌کند و نقصی در آن ایجاد نمی‌شود. ای مردم چرا در دین خدا دچار تفرقه شده‌اید، درحالی‌که روی این امر اتفاق نظر دارید که جز خداوند هیچ‌چیز را نباید عبادت کنید؟ چرا پراکنده و دسته‌دسته شده‌اید در حالی که همگی خداوند یکتا و یگانه را عبادت کرده و در برابر او تسلیم و مسلمانید؟ آیا نمی‌دانید اگر برخی سنت‌های مؤکد را برای جلوگیری از بروز اختلاف و تفرقه در میانتان ترک کنید؛ خداوند شما را به خاطر ترک آن سنت مؤکده مورد بازخواست و محاسبه قرار نخواهد داد؟ چون شما آن را به خاطر جلوگیری از تفرقه در دین خدا فدا کرده‌اید تا شوکت و قدرتتان تضعیف نشده و به دنبال آن تمام دینتان بر باد نرود. برای همین خداوندی که فضل و مغفرتش واسعه است، از شما بازخواست نمی‌کند، به شرطی که توافق کنید از گناهان و خطاهای بزرگ خودداری ورزید؛ خداوند به خاطر گناهان کوچک [اللّمم] شما را مورد بازخواست قرار نمی‌دهد و گناهان کوچک [اللّمم] خطاهای ساده‌ای است که به دین ضرر نمی‌رسانند و خداوند تعالی می‌فرماید:
{إِنْ تَجْتَنِبُوا كَبَائِرَ مَا تُنْهَوْنَ عَنْهُ نُكَفِّرْ عَنْكُمْ سَيِّئَاتِكُمْ وَنُدْخِلْكُمْ مُدْخَلًا كَرِيمًا} صدق الله العظيم [النساء:۳۱].
{اگر از گناهان بزرگی که از آن نهی می‌شوید پرهیز کنید، گناهان کوچک شما را می‌پوشانیم؛ و شما را در جایگاه خوبی وارد می‌سازیم.}
ای علمای امت که دینتان را گرفتار تفرقه و چند دستگی کرده‌اید و هریک به داشته خود خرسندید! هیچ عذر و بهانه‌ای ندارید. شما با فرمان خدا در آیات محکمش به مخالفت برخاسته‌اید که می‌فرماید:
{وَلاَ تَكُونُواْ كَالَّذِينَ تَفَرَّقُواْ وَاخْتَلَفُواْ مِن بَعْدِ مَا جَاءهُمُ الْبَيِّنَاتُ وَأُوْلَـئِكَ لَهُمْ عَذَابٌ عَظِيمٌ} صدق الله العظيم [آل عمران:۱۰۵].
{و مانند کسانی نباشید که پراکنده شدند و اختلاف کردند؛ [آن هم] پس از آنکه نشانه‌های روشن به آنان رسید! و آنها عذاب عظیمی دارند.}
چرا که تفرقه منجر به ضعف و از بین رفتن شوکت دین و مسلمانان می‌شود؛ از من پیروی کنید که ناصح امین شما و مخلص درگاه پروردگار عالمیان هستم و هیچ چیز را با او شریک نگرفته و از مسلمانان درگاه خداوند و پروردگار عالمیان هستم و میان هیچ‌یک از رسولان الهی فرقی قایل نشده و مضمون دعوت تمامی آنان را استجابت می‌کنم که همان کلمه‌ای است که میان ما یکی است: «جز خداوند یگانه را که شریکی ندارد عبادت نکرده و در پیشگاه او تسلیم ومسلمانیم» . همانا که مضمون دعوت امام مهدی؛ همان مضمون دعوتی است که تمام انبیاء و رسولان الهی برای عالمیان آورده‌اند. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
{وَمَا أَرْسَلْنَا مِنْ قَبْلِكَ مِنْ رَسُولٍ إِلَّا نُوحِي إِلَيْهِ أَنَّهُ لا إِلَهَ إِلَّا أَنَا فَاعْبُدُونِ} صدق الله العظيم [الأنبياء:۲۵].
{ما پیش از تو هیچ پیامبری را نفرستادیم مگر اینکه به او وحی کردیم که: «معبودی جز من نیست؛ پس تنها مرا پرستش کنید.»}
از آن جایی که من امام مهدی، دعوت کننده به سوی عبادت خداوند یکتا هستم؛ لذا ازتمام انسان‌هایی که به پروردگار عالمیان ایمان دارند دعوت می‌کنم در راه رب المعبود رقابت کرده و از زمره بندگانی درآیند که برای رسیدن به رب المعبود رقابت می‌کنند. تصدیق فرموده خداوند تعالی:
{يَبْتَغُونَ إِلَى رَبِّهمُ الْوَسِيلَةَ أَيُّهُمْ أَقْرَبُ وَيَرْجُونَ رَحْمَتَهُ وَيَخَافُونَ عَذَابَهُ إِنَّ عَذَابَ ربّك كَانَ مَحْذُورًا} صدق الله العظيم [الإسراء:۵۷].
{کسانی را که آنان می‌خوانند، خودشان [مقام] وسیله ‌را [برای تقرب] به پروردگارشان می‌جویند، [مقامی] هر چه نزدیک‌تر؛ و به رحمت او امیدوارند؛ و از عذاب او می‌ترسند؛ چرا که عذاب پروردگارت، همواره در خور پرهیز و وحشت است! }
و هرکس که سرباز زده و بگوید: «به هیچ وجه؛ رقابت برای قربت بیشتر نزد خدا مختص انبیا و رسولان است ونه صالحان» ، شهادت می‌دهم به خدا شرک آورده و جز خداوند ولیّ و یاوری برایش نیست و تمام انبیاء ورسولان الهی و تمام جنّ و انس در پیشگاه خدا به کارش نخواهند آمد؛ من آشکارا به شما هشدار می‌دهم. پس به خداوند شرک نیاورید که شرک به خدا گناهی بسیار بزرگ است.
ای علمای امت اسلامی! من شهادت می‌دهم: لا إله إلا الله و شهادت می‌دهم: محمداً رسول الله صلى الله عليه وآله وسلم، و شهادت می‌دهم: من امام مهدی ناصر محمد یمانی خلیفه خدا بر عالمیان هستم و با بیان حق قرآن آنان را به راه خداوند الرحمن دعوت می‌کنم و هم چنین به آنها نصیحت می‌کنم اگر عقلشان در برابر برهان علمی ناصر محمد یمانی خاضع نشد؛ او را تصدیق نکنند. چرا که دیده بصیرت هیچ وقت کور نمی‌شود؛ بلکه قلبی که در سینه است نابینا می‌گردد. ای جویندگان علم! خداوند به شما فرمان داده است از دعوت کنندگان به سوی خدا [چه ناصر محمد یمانی باشد یا هر کس دیگر] پیروی نکنید؛ مگر این که با استفاده از عقل خود در مورد بصیرتی که با آن با شما مجادله می‌کنند تدبر کرده باشید تا ببینید آیا حقّ است و از نزد پروردگارعالمیان آمده یا خیر...اگر حقی باشد که از نزد پروردگار آمده، حتماً عقلتان آن را می‌پذیرد و اگر با عقل و منطق نخواند؛ بدانید از نزد خدا نیست و سزاوار هیچ طلبه و جوینده علم نیست که بدون استفاده از عقل خود پیرو یک عالم و دانشمند گردد، من ناصح امین شما هستم... تصدیق فرموده خداوند تعالی:
{وَلَا تَقْفُ مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ إِنَّ السَّمْعَ وَالْبَصَرَ وَالْفُؤَادَ كلّ أُولَئِكَ كَانَ عَنْهُ مَسْئُولًا} صدق الله العظيم [الإسراء:۳۶]
{از آنچه به آن آگاهی نداری، پیروی مکن، چرا که گوش و چشم و دل، همه مسؤولند.}
ای جماعت علمای امت اسلام! اجازه بدهید طبق عادتم قبل از آغاز گفتگو نتیجه آن را اعلان کنم . من با برهان علمی محکم از قرآن عظیم قطعاً برهمگی شما پیروز خواهم شد و اگر چنین نکنم، امام مهدی حق پروردگارتان نیستم. این قرار میان من و شما باشد. چون شما منتظر آمدن نبیّ جدیدی که کتابی جدید با خود برایتان بیاورد نیستید؛ بلکه در انتظار مردی از صالحین هستید که خداوند او را به عنوان امام مسلمانان و خلیفه خود بر مردم عالم برمی‌گزیند و از نظر علمی به او برتری می‌دهد و کسی وجود ندارد که از قرآن با او محاجه کند و امام به حق بر او غالب نشود چرا که او مردم را به سوی حق دعوت و به راه راست هدایت می‌کند. اما شما متأسفانه مهدی منتظری را می‌خواهید که خودتان او را از میان مردم انتخاب کنید و او هم از امیال و هواهای شما پیروی کند و نتواند بر سر شما به حق فریاد بکشد و شما بر سر او منت بگذارید که شما بودید که مهدی منتظر را برگزیدید؛ اما شما را چه شده که بر امام مهدی حرام می‌کنید تا در مورد خود به شما فتوا دهد؟ دلیل آن جهالت شما علمای امت است مگر کسی که پروردگارم به او رحم نماید و از امام مهدی ناصر محمد یمانی؛ کسی که مردم را به سوی راه راست دعوت می‌کند؛ پیروی نماید؛ کسی که پیرو خواسته و امیال شما نیست چون مردم را به سوی حق دعوت کرده و «حق» با اوست و بعد از حق چیزی جز گمراهی نیست.
برادر گرامی عالم و دانشجوی الازهر مصر! اگر می‌خواهی درمورد امکان رؤیت خداوند واحد قهار با مهدی منتظر محاجه کنی؛ بر اساس آیات محکم ذکر [قرآن] حکم می‌کنیم؛ آیا چشم‌ها قادر به دین او هستند؟[ اشاره به آیه کریمه سوره الأنعام: لَّا تُدْرِكُهُ الْأَبْصَارُ وَهُوَ يُدْرِكُ الْأَبْصَارَ ۖ وَهُوَ اللَّطِيفُ الْخَبِيرُ ﴿١٠٣﴾] و آیا می‌دانی آیات محکم ذکر چه آیاتی هستند؟ این آیات؛ آیات محکم و ام‌الکتابند که برای عالم و جاهل‌تان روشن و واضحند. از متشابه بپرهیز، که من ناصح امین شما هستم و نمی‌خواهم با آیات متشابه با شما محاجه کنم و اگر امام مهدی با متشابهات قرآن با شما محاجه کند؛ قابلیت بیان آنها را دارد و می‌تواند به حق شما را خاموش سازد و بازگشت امور به خداوندی است که از چشم‌های خیانت‌کار و رازهای مخفی شده در سینه‌ها با خبر است.
وسلامٌ على المرسلين؛ والحمد لله ربّ العالمين..
أخوكم الإمام المهديّ ناصر محمد اليمانيّ.

اقتباس المشاركة: 4554 من الموضوع: فتاوى المهديّ المنتظَر في رؤية الله جلَّ ثناؤه..

- 8 -
الإمام ناصر محمد اليماني
02 - 03 - 1431 هـ
16 - 02 - 2010 مـ
12:43 صباحاً
ــــــــــــــــــرحِّبوا بعالمٍ من الأزهر من مصرَ يا معشر الأنصار ..

بسم الله الرحمن الرحيم، وسلامٌ على المُرسلين والحمدُ لله ربّ العالمين..
سلامُ الله عليكم أيها العالم من تلاميذ الأزهر بمصرَ في طاولة الحوار للمهديّ المنتظَر في عصر الحوار من قبل الظهور، ويا معشر الأنصار يا تلاميذ المهديّ المنتظَر تذكّروا قول الله تعالى:
{ادْعُ إِلَى سَبِيلِ ربّك بِالْحِكْمَةِ وَالْمَوْعِظَةِ الْحَسَنَةِ وَجَادِلْهُمْ بِالَّتِي هِيَ أَحْسَنُ} صدق الله العظيم [النحل:125].

ولكن مُشكلتكم أنّكم ترون الإمام المهديّ يقسو على بعض أعضاء طاولة الحوار وتريدون أن تفعلوا مثله، ولكني لا أقسو على الباحثين عن الحقّ والله المستعان.. وإنما أقسو على من عَلِمْتُهُ من شياطين البشر جاء ليصدّكم عن البيان الحقّ للذكر وعن اتّباع المهديّ المنتظَر الحقّ من ربّكم، وأما غيرهم من الباحثين عن الحقّ من البشر فإني آمركم باحترامهم بكل ما تعنيه كلمة الاحترام سواء يكون مسلماً أو كافراً باحثاً عن الحقّ في طاولة الحوار العالمية لكلّ البشر (موقع الإمام ناصر محمد اليماني) .

فأهلاً وسهلاً بإخواني في الدم من حواءَ وآدمَ كافة البشر مسلمهم والكافر، ويرحب بكم المهديّ المنتظَر ترحيباً كبيراً وأنصحكم كما أنصح نفسي وكافة الأنصار أن لا تكونوا كالأنعام التي لا تتفكر، واعلموا أنما سبب هلاك الأمم الأولى المكذِّبين بدعوة الحقّ من ربّهم هو أنهم لم يستخدموا العقل الذي ميّز به الله الإنسان عن الحيوان، ولكنهم كلما بعث الله إليهم من يدعوهم إلى صراط العزيز الحميد قالوا: "بل نتبع ما ألفينا عليه آباءنا"، ويقولون للدعاة: "بل أنتم في ضلالٍ كبير". لأنهم لم يكونوا يستخدمون عقولهم كون آباءِهم من قبلهم هم أحكم وأعلم في نظرهم، ولذلك يتبعونهم الاتّباع الأعمى من غير أن يستخدموا عقولهم، ومن ثم أدركت كافة الأمم يوم القيامة أن سبب دخولهم النار هو عدم استخدام العقل، فانظروا إلى فتواهم بالحقِّ في علم الغيب في محكم الكتاب:
{وَقَالُوا لَوْ كُنَّا نَسْمَعُ أَوْ نَعْقِلُ مَا كُنَّا فِي أَصْحَابِ السَّعِيرِ} صدق الله العظيم [الملك:10].

ويا أيها العالِم الكريم من تلاميذ الأزهر الشريف بمصر، أهلاً وسهلاً بك وبجميع إخواني من مصر فمنهم بعض وزراء المهديّ المنتظَر المكرمين، وأهلاً وسهلاً بالشعب المصري الأبيّ العربي أوفى الناس لوطنهم، فليكن وفاؤكم لأمتكم الإسلاميّة كوفائكم لمصر فتكونوا من أخيار البشر إن أصلحكم الله، اللهم اغفر لشعب مصر وكافة الشعوب العربيّة والإسلاميّة وأدخلهم والمهديّ المنتظَر برحمتك في أخيار البشر وقنا عذاب الكوكب العاشر برحمتك يا أرحم الراحمين.

ويا معشر الأنصار إني آمركم باحترام ضيوف طاولة الحوار مهما كان الضيف يخالفكم في الرأي فهو ليس بكافرٍ ولا فاجرٍ مادام يعبد ما تعبدون ويسجدُ لله ربّ العالمين، أفلا تعلمون أنّ الإمام المهديّ المنتظَر حين يصلي مع قومٍ يُسربلون في صلاتهم فأني أُسربل معهم برغم أني أعلمُ علم اليقين أنّ الحقّ هو أنّ أضم إليّ جناحي في صلاتي، ولكني أعلمُ أنّ ذلك لن ينقص في عبادتي لربي شيئاً. فلمَ يا قوم تفرّقتم في دين الله وقد اتفقتم على كلمةٍ سواءٍ بينكم أن لا تعبدوا إلا الله؟ فلمَ تتفرقون إلى شيعٍ وأحزابٍ ما دمتم تعبدون الله إلهاً واحداً ونحن له مسلمون؟ أفلا تعلمون أنّكم لو تركتم بعض السُنن المؤكدة في سبيل عدم اختلافكم وتفرّقكم فإنّ الله لن يحاسبكم على ترك تلك السنة المؤكدة، فضحيتم بها في سبيل عدم تفرّقكم وفشلكم فتذهب ريحكم ثم يذهب الدين برمته، ولذلك لن يحاسبكم الله واسع الفضل والمغفرة إن اتفقتم على اجتناب كبائر الإثم والفواحش فلن يحاسبكم الله على اللّمم، ألا وإنّ اللّمم هو الأخطاء البسيطة التي لن تضر بالدين. وقال الله تعالى:
{إِنْ تَجْتَنِبُوا كَبَائِرَ مَا تُنْهَوْنَ عَنْهُ نُكَفِّرْ عَنْكُمْ سَيِّئَاتِكُمْ وَنُدْخِلْكُمْ مُدْخَلًا كَرِيمًا} صدق الله العظيم [النساء:31].

فليس لكم العذر يا معشر علماء الأمّة الذين فرّقوا دينهم شيعاً وكل حزبٍ بما لديه فرحون، وذلك لأنكم خالفتم أمر الله المحكم في محكم كتابه في قول الله تعالى:
{وَلاَ تَكُونُواْ كَالَّذِينَ تَفَرَّقُواْ وَاخْتَلَفُواْ مِن بَعْدِ مَا جَاءهُمُ الْبَيِّنَاتُ وَأُوْلَـئِكَ لَهُمْ عَذَابٌ عَظِيمٌ} صدق الله العظيم [آل عمران:105].

وذلك لأن التفرّق يورث الفشل وذهاب ريح الدين والمُسلمين، فاتّبعوني إني لكم ناصحٌ أمينٌ ومُخلصٌ لربّ العالمين لا أشرك به شيئاً وأنا من المُسلمين لله ربّ العالمين، ولا أُفرّق بين أحدٍ من رسل الله مُستجيباً لمضمون دعوتهم أجمعين إلى كلمةٍ سواءٍ بينهم جميعاً أن (لا يعبدوا إلا الله وحده لا شريك له ونحنُ له مُسلمون)، وإنما مضمون دعوة الإمام المهدي هي مضمون دعوة كافة الأنبياء والمرسلين إلى العالمين. تصديقاً لقول الله تعالى:
{وَمَا أَرْسَلْنَا مِنْ قَبْلِكَ مِنْ رَسُولٍ إِلَّا نُوحِي إِلَيْهِ أَنَّهُ لا إِلَهَ إِلَّا أَنَا فَاعْبُدُونِ} صدق الله العظيم [الأنبياء:25].

وعليه فإني الإمام المهديّ الداعي إلى عبادة الله وحده أدعو كافة المؤمنين بربّ العالمين من الناس أجمعين إلى التنافس إلى الربّ المعبود فنكون ضمن العبيد المُتنافسين إلى الربّ المعبود. تصديقاً لقول الله تعالى:
{يَبْتَغُونَ إِلَى رَبِّهمُ الْوَسِيلَةَ أَيُّهُمْ أَقْرَبُ وَيَرْجُونَ رَحْمَتَهُ وَيَخَافُونَ عَذَابَهُ إِنَّ عَذَابَ ربّك كَانَ مَحْذُورًا} صدق الله العظيم [الإسراء:57].

ومن أبى وقال كلا إنما التنافس إلى الله أيّهم أقرب هم (الأنبياء والمرسلين من دون الصالحين) فاشهدوا عليه بالشرك بالله، ولن يجد له من دون الله ولياً ولا نصيراً ولن يغني عنه كافة الأنبياء والمرسلين ولا كافة الإنس والجنّ من الله شيئاً، إني لكم منه نذيرٌ مبينٌ، فلا تشركوا بالله إنّ الشرك لظُلمٌ عظيمٌ.

ويا معشر علماء الأمّة الإسلاميّة إني أشهدُ أن لا إله إلا الله وأشهدُ أنّ محمداً رسول الله صلى الله عليه وآله وسلم، وأشهدُ أني الإمام المهديّ ناصر محمد اليمانيّ خليفة الله على العالمين أدعوهم بالبيان الحقّ للقرآن إلى صراط الرحمن، وأنصحهم بعدم التصديق لناصر محمد اليمانيّ إذا لم تخضع لسلطان علمه عقولُهم، وذلك لأنها لا تعمى الأبصار عن الحقّ ولكن تعمى القلوب التي في الصدور، بل أمركم الله يا معشر طلاب العلم أن لا تتّبعوا ناصر محمد اليماني ولا غيره من الدُعاة إلى الله حتى تستخدموا عقولكم بالتفكر في البصيرة التي يحاجُّكم بها فهل تجدونها الحقّ من ربّ العالمين؟ فحتماً ستقبلها عقولكم، وإن تنافَرت مع العقل والمنطق فاعلموا أنّها من عند غير الله فلا ينبغي لطالب العلم أن يتّبع العالِم دون أنْ يستخدم العقل، إني لكم ناصحٌ أمينٌ. تصديقاً لقول الله تعالى:
{وَلَا تَقْفُ مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ إِنَّ السَّمْعَ وَالْبَصَرَ وَالْفُؤَادَ كلّ أُولَئِكَ كَانَ عَنْهُ مَسْئُولًا} صدق الله العظيم [الإسراء:36].

ويا معشر علماء أمّة الإسلام اسمحوا لي أن أعلن بالنتيجة كعادتي من قبل الحوار أنّني حتماً سوف اُهيمن عليكم جميعاً بسلطان العلم المحكم من القرآن العظيم، فإذا لم أفعل فلستُ الإمام المهديّ الحقّ من ربّكم وذلك بيني وبينكم، وذلك لأنكم لا تنتظرون نبياً جديداً يأتيكم بكتابٍ جديدٍ بل رجلاً من الصالحين يصطفيه اللهُ إمامَ المسلمين وخليفتَه على العالمين، فيزيده الله عليكم بسطةً في العلم فلا يُحاجّه أحدٌ من القرآن إلا غلبه بالحقِّ لأنه يدعو إلى الحقّ ويهدي إلى صراطٍ مستقيمٍ، ولكنكم للأسف تريدون مهديّاً منتظراً يأتي متَّبعاً لأهوائكم فتصطفونه من بين البشر حتى لا يستطيع أن يزأر عليكم بالحقِّ فتمنُّون عليه أنكم من اصطفى المهديّ المنتظَر، أم ما خطبكم تحرِّمون على الإمام المهدي أن يفتيكم بشأنه فيكم؟ وذلك لأنكم جاهلون يا معشر علماء الأمّة إلا من رحم ربّي واتّبع الداعي إلى الصراط المستقيم الإمام المهديّ ناصر محمد اليمانيّ الذي لن يتبع أهواءكم لأنه يدعوكم إلى الحقّ والحق معه، وما بعد الحقّ إلا الضلال.

ويا أخي الكريم عالِماً من تلاميذ الأزهر من مصر، إن شئت أن تُحاجّ المهديّ المنتظَر في رؤية الله الواحدُ القهار فلنحتكم إلى محكم الذكر فهل تدركه الأبصار؟ وهل تدري ما هو محكم الذِّكر؟ وإنها آيات محكماتٌ هُنّ أمّ الكتاب بيّنات لعالمكم وجاهلكم، واتقوا المُتشابه إني لكم ناصحٌ أمينٌ ولا أريد أن أُحاجَّكم بالمُتشابه، وإن حاججتم الإمام المهديّ بمُتشابه القرآن فإني على بيانه لجديرٌ وعلى إلجامكم بالحقِّ لقديرٌ، وإلى الله تُرجع الأمور يعلمُ خائنة الأعين وما تخفي الصدور.

وسلامٌ على المرسلين؛ والحمد لله ربّ العالمين..
أخوكم الإمام المهديّ ناصر محمد اليمانيّ.
ـــــــــــــــــــــــــ