النتائج 1 إلى 1 من 1

الموضوع: جواب مهم و عمومی برای تمام پرسش‌گران و مواعظی بسیار مهم برای جهانیان...

هذا أحد المواقع الثانوية الخاصة بتبليغ دعوة الإمام المهدي المنتظر ناصر محمد اليماني والتي لا تتضمن أية أقسام خاصة ولا رسائل ولا عضويات وبالتالي لا يمكن المشاركة فيها ولا استرجاع الحسابات المفقودة عبرها، يوجد هنا فقط موسوعة البيانات مع الترجمة لبعضها إلى مختلف اللغات، ولا يتواجد الإمام المهدي إلا في الموقع الرسمي الوحيد منتديات البشرى الإسلامية والنبإ العظيم، وهناك يمكنكم التسجيل والمشاركة والمراسلة الخاصة وأهلاً وسهلاً بكم.

مصدر الموضوع
 1. جواب مهم و عمومی برای تمام پرسش‌گران و مواعظی بسیار مهم برای جهانیان...

  مصدر المشاركة
  الإمام ناصر محمد اليماني
  12 - شوال - 1441 هـ
  04 - 06 - 2020 مـ
  ۱۵-خرداد-۱۳۹۹ه.ش.
  10:12 صباحاً
  ( بحسب التقويم الرسمي لأمّ القرى )

  [ لمتابعة رابط المشاركة الأصلية للبيان ]
  https://www.mahdi-alumma.com/forum/showthread.php?p=331007
  _________

  نوشته اصلی توسط عبدالعزیز عبدالملک:
  سلام علیکم و رحمت اللله برکاته
  من برادر شما و از کسانی هستم که به بیانات امام ناصر محمد یمانی علاقه و اهتمام دارم؛ و این نقطه آغاز جستجو برای معرفت و دانش است تا در مواردی که مردم در آن دچار اختلاف هستند؛ به حق دست یافت.
  اما پرسش‌هایی مطرح است و از شما خواهش می‌کنم سعه صدر به خرج دهید و این توقع من از شماست، ان‌شاءالله.
  در رمضان سال ۱۴۳۷ هجری، امام ناصر در سه بیان متوالی فتوا داد که آغاز روزه گرفتن و پایان آن باید براساس رؤیت شرعی باشد و این تصدیق فرموده خداوند تعالی است که می‌فرماید هرکس ماه رمضان را دید؛ پس روزه بگیرد و همچنین حدیث نبوی که می‌گوید: [روزه بگیرید وقتی هلال را رؤیت کردید و افطار کنید وقتی هلال را رؤیت کردید. پس اگر( بوسیله‌ی موانعی) هلال بر شما پوشیده باشد با تقدیر به آن عمل کنید] و این کلامی است که همه روی آن توافق دارند.
  اما اضافه کرده و روی امری بسیار مهم تأکید می‌کنم: ماه بیش از سی روز نیست و زیاد کردن ماه، عمل یهود است. برای همین امکان ندارد شعبان بیش از سی روز باشد و اگر به هر دلیلی هلال رؤیت نشد و شعبان سی روزه بود؛ حتماً روز بعد روزه می‌گیریم و آخر رمضان هم همین‌ طور است یعنی اگر در شبی که به دنبال سی‌امین روز رمضان می‌آید، هلال را نبینیم؛ افطار می‌کنیم؛ چون سی روز بیشتر نداریم. این بخش‌هایی از آن بیانات است:
  خدارا به شهادت می‌گیرم و شهادت خداوند کافی است که من و انصارم در کشورهای عربی و اسلامی روز سه شنبه إفطار خواهیم کرد؛ چه شما به حق اعتراف کنید و چه نکنید؛ رمضان نمی‌تواند سی و یک روز شود که این مانند نسیء یهودیان خواهد بود ؛ آیا از خدا پروا نمی‌کنید؟ خدایا شاهد باش که من ابلاغ کردم.همانا که ما قبلا به شما اجازه می دادیم که همراه مردم کشورتان إفطار کنید به شرطی که رمضان سی روز شود ولی هیهات هیهات که اجازه دهیم رمضانتان ر ا بیش از سی روز کنید هیهات هیهات. هیهات هیهات! حکم با خداوند است و خداوند خیرالفاصلین است. وسلامٌ على المرسلين والحمد لله ربّ العالمين.
  و این متن بیان ایشان است:
  بسم الله الرحمن الرحيم، والصلاة والسلام على محمدٍ رسول الله صلى الله عليه وعلى آله وسلم، وقال عليه الصلاة والسلام:
  [ إِذَا رَأَيْتُمُوهُ فَصُومُوا، وَإِذَا رَأَيْتُمُوهُ فَأَفْطِرُوا، فَإِنْ غُمَّ عَلَيْكُمْ فَاقْدُرُوا لَه.] صدق عليه الصلاة والسلام.
  [روزه بگیرید وقتی هلال را رؤیت کردید و افطار کنید وقتی هلال را رؤیت کردید. پس اگر( بوسیله‌ی موانعی) هلال بر شما پوشیده باشد با تقدیر به آن عمل کنید]
  تا اینجا که می‌گوید:
  ولی رؤیت آن بعد از غروب آفتاب دوشنبه حتمی است؛ مگر اینکه به علت فتوای علمای نجوم؛ شهادت شاهدان را رد کرده باشند و یا به علت ابر یا مه یا گرد و خاک آن را ندیده باشند ؛ اینجا دیگر "تقدیر" تمام می‌شود چون دانستید شب سه‌شنبه اول ماه شوال است و امکان ندارد ماه رمضان یا غیر آن بیش از سی روز باشد.
  ولی این امام ناصر است که امسال فتوا می‌دهد اجازه نداریم روزه گرفته يا افطار کنیم، مگر با دیدن هلال ولو اینکه ماه را ۳۱ روزه یا ۳۲ روزه یا ۳۳ روزه تمام کنیم. این نص بیان ایشان با عنوان: «فتواى خداوند درمورد تحریم روزه‌ی رمضان؛ مگر اینکه شاهد رؤیت هلال ماه رمضان باشید» است:
  ای جماعت تصمیم گیرندگان در کشورهای اسلامی! اگر هنوز به اندازه مثقال ذره‌ای تسلیم در برابر پروردگار عالمیان و اسلام در قلبتان باقی است؛ به فرمان خداوند در مورد آغاز روزه‌ی ماه رمضان ملزم باشید!. خداوند تا زمانی که رؤیت هلال ماه به صورت شرعی و مرئی ثابت نشده باشد، آغاز روزه گرفتن ماه رمضان را بر شما حرام کرده است. تصدیق فرمان خداوند به شما در آیات محکم کتابش قرآن عظیم در این سخن خداوند تعالی:
  { فَمَن شَهِدَ مِنكُمُ الشَّهْرَ فَلْيَصُمْهُ } صدق الله العظيم [البقرة:۱۸۵]؛
  { هر کس از شما که -هلال- آن ماه را دید؛ پس روزه بگیرد}
  به این معنی که خداوند تا زمانی که هلال رمضان را ندیده باشید، آغاز روزه رمضان را بر شما حرام کرده است، تا زمانی که هلال را ببینید و هلال در هر محل بر اساس افق غروب آن؛ رؤیت شود. هر کس هلال رمضان بعد از غروب آفتاب روز بیست و نهم شعبان در شب سی‌ام شعبان؛ برایش آشکار شد و یا بعد غروب آفتاب روز سی‌ام شعبان و شب سی و یکم یا بعد از غروب آفتاب روز سی و دوم و شب سی و سوم ..والله والله والله در آیات محکم کتاب خدا آغاز روزه‌ی ماه رمضان بر شما حرام شده است، مگر اینکه کسانی که هلال را رصد می‌کنند؛ شهادت دهند هلال ماه رمضان را به یقین با چشم دیده‌اند.
  آیا این نسخ آن است یا از آن بازگشته یا من غلط فهمیده‌ام؟
  جواب مهم و عمومی برای تمام پرسش‌گران و مواعظی بسیار مهم برای جهانیان...

  وعليكم السلام ورحمة الله وبركاته، حبیب من در راه خدا، ای پرسشگر: در بیانات حقّ، هیچ تناقضی وجود ندارد؛ ولی ادراک دو نوع است: ادراک کوچک که تنها در ابتدای ماه رخ می‌دهد و لذا از وقتی که ادراک شروع شد؛ می‌دیدید که آخر ماه اعلان می‌کردیم هلالی که دیدن آن غیر ممکن است؛ رؤیت خواهد شد، چون ادراک در اول ماه رخ می‌داد و آنها[ علمای نجوم] نمی‌دانند. اما بعد از ورود بشر به مرحله‌ی ادراک‌های بزرگ؛ موضوع تغییر کرد چون ادراک[رسیدن خورشید به ماه]‌در اول و آخر ماه رخ می‌دهد؛ یعنی در اول ماه ادراک رخ می‌دهد و ادراک بعدی در اول ماه بعدی؛ به دنبالش رخ می‌دهد. همچنین یک ادراک شرقی هست که در جهت شرق رخ می‌دهد، یعنی در سمت شرق قبل از طلوع خورشید رخ می‌دهد و همچنین ادراک غربی که در زمان غروب در سمت غرب رخ می‌دهد.
  و اما درمورد ما؛ تنها با دیدن هلال روزه می‌گیریم و همانا که آنها هلال غیرممکن را انکار می‌کردند چون از ادراکی که اول ماه رمضان رخ می‌دهد، خبر نداشتند و شهادت شاهدان را رد می‌کنند چون از نظر دانشمندان نجوم دیدن هلال غیر ممکن است و هلال غیر قابل رصد است. ولی بعد از ورود بشر به دوره ادراک‌های بزرگ که ادراک به دنبال هم در اول و آخر ماه رخ می‌دهد؛ اینجا موضوع فرق می‌کند و در کسوف خورشیدی که در راه است در اول ذی‌القعده؛ این موضوع برای تمام بشریت روشن خواهد شد؛ چون خورشید به ماه خواهد رسید و هلال قبل از کسوف متولد می‌شود و خورشید با ماهی که قبلاً به شکل هلال درآمده‌است؛ اجتماع خواهد کرد و آنجا با حکم خداوند، حقیقت برای همه روشن و آشکار خواهد شد؛ و این سخن جدا کننده حقّ از باطل است و بیهوده و شوخی نیست!
  بشریت را از انفجار بزرگ خورشیدی برحذر می‌داریم که در اول ماهی رخ خواهد داد که در آن هلال قبل از کسوف متولد شده و خورشید با هلال ماه اجتماع می‌کند و متعاقب آن حق آشکار خواهد شد. ما ماهی که در آغاز آن، انفجار خورشیدی رخ خواهد داد و خورشید و ماه در حالت اجتماع هستند را معین نمی‌کنیم؛ چون هلال قبل از کسوف متولد خواهد شد و خورشید با هلال ماه اجتماع خواهد کرد و در همین نقطه اجتماع؛ انفجار بزرگ خورشیدی رخ خواهد داد. می‌گویم در یکی از ماه‌ها بدون اینکه آن ماه مورد نظر را مشخص کنم؛ بلکه می‌گوییم در ماهی که دور نیست و در آغاز همان ماه که ادراک رخ داده و هلال قبل از کسوف متولد می‌شود و خورشید با هلال ماه اجتماع می‌کند؛ انفجار بزرگ خورشیدی رخ خواهد داد و تعیین اینکه انفجار خورشیدی درابتدای یکی از ماه‌های قمری رخ خواهد داد؛ کافی است ولی آن ماه قمری را مشخص نمی‌کنیم و حکم از آن خداوند است و او بهترین جداکننده حق از باطل است. نشانه‌های عذاب متوالی بر شما سایه افکنده‌است ولی شما همچنان در شک و تردید هستید. خدایا ابلاغ کردم؛ خدایا شاهد باشد.
  وسلامٌ على المُرسَلين والحمدُ للهِ ربِّ العالمين..
  عبد الله وخليفته الإمام المهدی ناصر محمد الیمانی  اقتباس المشاركة: 331016 من الموضوع: جوابٌ هامٌّ وعامٌّ لكلِّ السّائلين، ومواعظ كبرى للعالمين ..


  الإمام ناصر محمد اليماني
  12 - شوال - 1441 هـ
  04 - 06 - 2020 مـ
  10:12 صباحاً
  ( بحسب التقويم الرسمي لأمّ القرى )

  [ لمتابعة رابط المشاركة الأصلية للبيان ]
  https://www.mahdi-alumma.com/forum/showthread.php?p=331007

  _________

  المشاركة الأصلية كتبت بواسطة عبد العزيز عبد الملك
  السلام عليكم و رحمة الله و بركاته
  أنا أخوكم من المهتمين ببيانات الإمام ناصر محمد اليماني و هذا من منطلق البحث عن المعرفة و العلم من أجل الوصول للحق الذي اختلف الناس فيه

  لكن لدي بعض الاستفسارات و أرجو سعة الصدر لها و هذا ما أتوقعه إن شاء الله

  أفتى الإمام ناصر في ثلاثة بيانات متتالية في رمضان لعام ١٤٣٧ هجرية أن الصيام و الفطر يكون تبعا للرؤية الشرعية , و هذا تصديقا لقول الله تعالى )) فمن شهد منكم الشهر فليصمه (( , و للحديث النبوي )) إِذَا رَأَيْتُمُوهُ فَصُومُوا، وَإِذَا رَأَيْتُمُوهُ فَأَفْطِرُوا، فَإِنْ غُمَّ عَلَيْكُمْ فَاقْدُرُوا لَه ]
  و هذا كلام متفق عليه
  و لكنه زاد و أكد أمرا في غاية الأهمية : و هو أن الشهر لا يزيد عن ثلاثين يوما و أن الزيادة في الشهر من عمل اليهود
  لذلك يستحيل أن يزيد شعبان عن ثلاثين يوما و في حالة عدم رؤية الهلال لأي سبب كان و قد اصبح شعبان ثلاثين يوما فحتما نصوم اليوم التالي و نفس الأمر في نهاية رمضان إن لم نرى الهلال في الليلة التي تتلو ثلاثين يوما من رمضان فإنا نفطر لإنه لا زيادة عن ثلاثين يوما
  و هذه بعض النصوص من تلك البيانات
  ) وأشهد الله وكفى بالله شهيداً أنّني سوف أفطر أنا وأنصاري في مختلف أقطار الدول العربيّة والإسلاميّة يوم الثلاثاء كونه سواء اعترفتم بالحقّ أم لم تعترفوا فلا ينبغي لشهر رمضان أنْ يكون فيه نسيء يهوديّ فلن نجعله واحداً وثلاثين يوماً، أفلا تتقون؟ اللهم قد بلغت اللهم فاشهد.
  وإنما كنّا نأذن لكم بالإتمام مع شعوبكم عدّة رمضان ثلاثين يوماً، وأمّا أنْ نسمح لكم بتجاوز عدّة شهر رمضان ثلاثين يوماً فهيهات هيهات ثمّ هيهات هيهات! والحكم لله خير الفاصلين، وسلامٌ على المرسلين والحمد لله ربّ العالمين (

  و هذا نص في بيان يليه :
  ) بسم الله الرحمن الرحيم، والصلاة والسلام على محمدٍ رسول الله صلى الله عليه وعلى آله وسلم، وقال عليه الصلاة والسلام:
  [ إِذَا رَأَيْتُمُوهُ فَصُومُوا، وَإِذَا رَأَيْتُمُوهُ فَأَفْطِرُوا، فَإِنْ غُمَّ عَلَيْكُمْ فَاقْدُرُوا لَه ] صدق عليه الصلاة والسلام (

  إلى أن قال :
  ) ولكن مؤكدةٌ رؤيته من بعد غروب شمس الإثنين غير إنّه ربما ردّوا شهادة الشهود بسبب فتوى علماء الفلك أو إنكم لم تروه بسبب سحبٍ أو ضبابٍ أو غمّة تراب فهنا ينتهي التقدير كونكم علمتم أنّ ليلة الثلاثاء أوّل شهر شوال فلا ينبغي أن يزيد شهر رمضان أو غيره عن ثلاثين يوماً.(

  و لكنه أي الإمام ناصر أفتى في هذه السنة أنه لا يججوز أن نبدأ الصيام أو نفطر إلا بالرؤية للهلال و لو اتممنا الشهر ثلاثين أو واحد و ثلاثين أو اثنين و ثلاثين و هذا نص من البيان الذي كان بعنوان : فتوى من الله بتحريم صيام شهر رمضان حتى تشهدوا رؤية هلال شهر رمضان
  ) ويا معشر صناع القرار في دول المسلمين، إن كان لا يزال في صدوركم مثقال ذرة من الإسلام لربّ العالمين فالتزموا بأمر الله في شأن بَدءِ صيام شهر رمضان! فقد حرّم الله عليكم أن تصوموا شهر رمضان حتى تثبت لديكم رؤية هلال رمضان ثبوتاً شرعيّاً مرئيّاً تصديقاً لأمر الله إليكم في محكم كتابه القرآن العظيم في قول الله تعالى: { فَمَن شَهِدَ مِنكُمُ الشَّهْرَ فَلْيَصُمْهُ } صدق الله العظيم [البقرة:185]؛ بمعنى أنّ الله حرّم عليكم بدء صيام رمضان حتى تروا هلال رمضان هلَّ عليكم وكلٌّ حسب أفق غروبه، فمن هلَّ عليهم هلال رمضان بعد غروب شمس يوم تسعٍ وعشرين شعبان ليلة الثلاثين أو بعد غروب شمس يوم ثلاثين شعبان ليلة واحد وثلاثين أو بعد غروب شمس يوم اثنين وثلاثين ليلة ثلاثة وثلاثين فوالله ثم والله ثم والله أنّه مُحرّمٌ عليكم في محكم كتاب الله أن تبدأوا صيام شهر رمضان حتى تشهدوا رؤية هلال شهر رمضان أمام أعين أصحاب التّحرّي بعين اليقين (

  فهل هذا نسخ أو تراجع أو سوء فهم مني ؟


  جوابٌ هامٌّ وعامٌّ لكلِّ السّائلين، ومواعظ كبرى للعالمين ..

  وعليكم السلام ورحمة الله وبركاته، ويا حبيبي في الله السائل: إنّه لا تناقضَ في البيانات الحقِّ ولكنّ الإدراك نوعان؛ إدراكٌ أصغر ويحدث في أوّل الشهر فقط، فمِن ثمّ كنتَ تجدُنا في بَدء الإدراك نُعلن برؤية هلال المستحيل آخر الشهر كونه حدث في أوّله وهم لا يعلمون، ولكن من بعد دخول البشر في الإدراك الأكبر فهنا يتغيّر الأمر كون الإدراك صار يحدث في أوّل الشهر وآخره؛ بمعنى إدراكٌ في أوّل الشهر وإدراك يتبعه في أول الشهر الذي يليه، وكذلك إدراكٌ شرقيٌّ في جهة الشرق؛ أي يحدث في جهة الشرق قبل طلوع الشمس، وكذلك إدراكٌ غربيٌّ يحدث عند الغروب جهة الغرب.

  وبالنسبة لنا لا نصوم إلا برؤية الهلال، وإنّما كانوا يُنكِرون هلالَ المُستحيل كونهم لا يعلمون بالإدراك الذي كان يحدث في أوّل شهر رمضان ويردّون الشهود بسبب استحالة علماء الفلك رؤيةً هلال المستحيل، ولكن بعد دخول البشر في الإدراكات الكبرى التترى في أوّل الشهر وآخره فهنا يختلف الأمر، وسوف يتبيّن الأمر لكافّة البشر في الكسوف الشمسيّ القادم واحد ذي القعدة كونها سوف تُدرك الشمس القمر فيولد الهلال من قبل الكسوف فتجتمع به الشمس وقد هو هلالاً، فهناك يُحصحِص الحقّ للجميع بحكمٍ من الله بالقول الفصل وما هو بالهزل.

  ونحذِّر البشر من انفجارٍ شمسيٍّ عظيمٍ في أوّل شهرٍ ما يولد الهلال من قبل الكسوف فتجتمع به الشمس وقد هو هلالاً فمِن ثمّ يُحصحص الحقّ، ولا نُحدّد الشهر الذي يحدث في غُرّته الانفجار الشمسيّ والشمس والقمر في حالة اجتماعٍ كونه سوف يولد الهلال من قبل الكسوف وتجتمع الشمس بالقمر وقد هو هلالاً، ففي نفس نقطة الاجتماع يحدث انفجارٌ شمسيٌّ عظيمٌ، وأقول في شهرٍ ما دونما أحدِّد الشهر المقصود؛ بل نقول في شهرٍ ما عمّا قريب، وفي نفس غرّة شهرٍ ما يحدث إدراكٌ فيولد الهلال من قبل الكسوف فتجتمع به الشمس وقد هو هلالاً فمِن ثمّ يحدث انفجارٌ شمسيٌّ عظيم، ويكفي تحديد انفجارٌ شمسيٌّ في غرّة شهر قمريٍّ ما دونما تحديد، والحكمُ للهِ وهو خير الفاصلين، وأظلّتكم آياتُ عذابٍ تترى وأنتم لا تزالون في رَيبِكم تتردّدون، اللهم قد بلّغتُ، اللهمّ فاشهدْ.

  وسلامٌ على المُرسَلين والحمدُ للهِ ربِّ العالمين..
  عبد الله وخليفته الإمام المهديّ ناصر محمد اليمانيّ.
  _____________


المواضيع المتشابهه

 1. مشاركات: 0
  آخر مشاركة: 29-06-2020, 11:54 PM
 2. مشاركات: 0
  آخر مشاركة: 24-04-2020, 12:59 AM
 3. مشاركات: 0
  آخر مشاركة: 02-08-2018, 12:40 PM
 4. مشاركات: 0
  آخر مشاركة: 29-04-2017, 06:53 PM
 5. مشاركات: 0
  آخر مشاركة: 03-07-2015, 01:22 PM

ضوابط المشاركة

 • لا تستطيع إضافة مواضيع جديدة
 • لا تستطيع الرد على المواضيع
 • لا تستطيع إرفاق ملفات
 • لا تستطيع تعديل مشاركاتك
 •