النتائج 1 إلى 1 من 1

الموضوع: همانا که حب و محبت دو نوع است یار ( رفیق ) من چه کسی گفته تو نسبت به پروردگارم جاهلی؟

هذا أحد المواقع الثانوية الخاصة بتبليغ دعوة الإمام المهدي المنتظر ناصر محمد اليماني والتي لا تتضمن أية أقسام خاصة ولا رسائل ولا عضويات وبالتالي لا يمكن المشاركة فيها ولا استرجاع الحسابات المفقودة عبرها، يوجد هنا فقط موسوعة البيانات مع الترجمة لبعضها إلى مختلف اللغات، ولا يتواجد الإمام المهدي إلا في الموقع الرسمي الوحيد منتديات البشرى الإسلامية والنبإ العظيم، وهناك يمكنكم التسجيل والمشاركة والمراسلة الخاصة وأهلاً وسهلاً بكم.

مصدر الموضوع
 1. همانا که حب و محبت دو نوع است یار ( رفیق ) من چه کسی گفته تو نسبت به پروردگارم جاهلی؟

  مصدر المشاركة
  الإمام ناصر محمد اليماني
  02 – 02 – 2009 مـ
  02:46 صباحاً
  ـــــــــــــــــــ  همانا که حب و محبت دو نوع است

  یار ( رفیق ) من چه کسی گفته تو نسبت به پروردگارم جاهلی؟..

  بسم الله الرحمن الرحيم، والصلاة والسلام على خاتم الأنبياء والمُرسلين وآله الطيبين والتابعين للحقِّ إلى يوم الدين، وبعد..


  ای یار ( رفیق ) من؛ هنوز نسبت به تو حسن ظن بزرگی دارم که تو از بندگان نعیم اعظم هستی . و نعیم اعظم یعنی اینکه خداوند از تو راضی باشد ولی تو به این بسنده نکنی؛ بلکه خواهان آن باشی که خداوند در نفس خود راضی باشد. این اعتراض به مشیت الهی نیست؛عزیز من؛ نورچشم من اینجا را اشتباه می‌کنی . لذا سؤالی از تو می‌کنم: آیا خداوند را دوست داری؟ اگر گفتی: البته که او را دوست دارم؛ چه کسی است که خدا را دوست نداشته باشد! پس می‌گویم: اما حب درجاتی دارد. آیا تو خدا را به شدت دوست داری؟اگر جوابت بله باشد و خداوند از نفس بنده‌اش آگاه‌تر است. حال به تو می‌گویم که محبت و حب دو نوع است:

  ۱-حب برای ملک

  ۲-حب برای ذات

  اگر محبت تو به خدا برای این است که از عذاب او رهایی یافته و به بهشت بروی؛ مشکلی نیست؛ و این به اذن خدا برایت میسر خواهد شد و خدا خلف وعده نمی‌کند. و اگر حب تو به ذات خداست؛ تا رضوان نفس خدا را عبادت کنی و این هدفی بسیار بسیار بسیار بزرگ است؛ بین تو و تحقق این هدفت، تمام امت‌هایی قرار دارند که از راه حق منحرف شده‌اند چه امت‌هایی که روی زمین راه می‌روند و یا پروازمی‌کنند از پشه گرفته تا بالاتر از آن... وچون تو می‌خواهی خداوند در نفسش راضی باشد؛ اینجاست که هدفی که خدا تو را برای آن خلق کرده؛‌محقق کرده ای.تصدیق فرموده خداوند تعالی:

  {وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْإِنسَ إِلَّا لِيَعْبُدُونِ ﴿56﴾} [الذاريات] صدق الله العظيم.
  {من جن و انس را نیافریدم مگر اینکه مرا عبادت کنند}

  و هدف وسیله را توجیه می‌کند؛ اگر می‌خواهی خدا را تنها برای این عبادت کنی که به بهشت بروی؛ وقتی تو را وارد بهشت کرد هم خدا از تو راضی است و هم تو را با آنچه که از او می‌خواستی یعنی نجات از آتش و ورود به بهشت راضی کرده است؛ دوست من اگر چنین باشد؛این غایت و هدف تو برای خودت است( یعنی محور تلاشت برای رسیدن به چیزی برای خودت است).


  ولی از تو سؤالی دارم که امیدوارم با نهایت صداقت جوابم را بده
  ی: اگر عزیزترین فرزندت خدای نکرده دربرابرت عصیان کرده و هیچ یک از اوامرت را اجرا نکند؛ و سپس روز قیامت ببینی در آتش جهنم فریاد می‌کشد؛ آیا فکر می‌کنی می‌توانی در بهشت و با حورالعین احساس سعادت کنی؛ در حالی که فرزندت در آتش فریاد می‌زند وبه شدت از اینکه دربرابر پدرش عصیان و نافرمانی کرده پشیمان است؟ اگر بگویی: خدایا شفاعت او را می‌کنم؛ خداوند شفاعت تو را نخواهد پذیرفت چرا دوست من؟ چون اگر چنین درخواستی را بکنی؛ نشانه آن است که پروردگارت را نشناخته‌ای. ولی اگر بگویی" پروردگارا پسرم در برابر من نافرمانی کرده است؛ حتی مرا زده ولی حال پشیمان است. من صدای او را در جهنم می‌شنوم که فریاد کشیده و می‌گوید کاش در برابر پروردگار و پدرم نافرمانی نکرده بودم؛ کاش راه رسول خدا را درپیش می‌گرفتم؛ خدایا شدت احساس تحسر من برای پسرم را تنها تومی‌دانی و لاغیر..."و بعد فکر می‌کنی ، اگر من این قدر برای پسرم حسرت می‌خورم؛ پس حسرت خداوندی که بیش از من نسبت به پسرم رحیم است چقدر است و وعده تو حق است و تو ارحم الراحمینی" اینجاست که پروردگارت به تو پاسخ می‌دهد و فرزندت را از آتش بیرون آورده و نزد تو می‌آورد و در بهشت به تو ملحق خواهد کرد. دوست عزیزمن؛ فکر نکن خداوند از عذاب کردن بندگانش شادمان و مسرور است؛ بدان که او از پدر و مادر نسبت به بندگانش مهربان‌تر است؛ ولی مشکل آنان این است که از رحمت الهی مأیوسند چون پروردگارشان را نشناخته‌اند.

  پیش از این به شما خبر دادیم خداند بعد از هلاک کردن و نابودی بندگانی که رسولان پروردگارشان را تکذیب کردند؛ در نفس خود چه می‌گوید:

  {يَا حَسْرَةً عَلَى الْعِبَادِ ۚ مَا يَأْتِيهِم مِّن رَّسُولٍ إِلَّا كَانُوا بِهِ يَسْتَهْزِئُونَ ﴿30﴾ أَلَمْ يَرَوْا كَمْ أَهْلَكْنَا قَبْلَهُم مِّنَ الْقُرُونِ أَنَّهُمْ إِلَيْهِمْ لَا يَرْجِعُونَ ﴿31﴾ وَإِن كُلٌّ لَّمَّا جَمِيعٌ لَّدَيْنَا مُحْضَرُونَ ﴿32﴾} [يس] صدق الله العظيم.

  {ای حسرت بر (این) بندگان، هیچ پیامبری به سوی آنها نمی آمد مگر اینکه او را استهزاء می کردند(30) آیا ندیدند که پیش از آنها چه بسیار نسلها را نابود کردیم، که آنها هرگز به سوی ایشان باز نمی گردند(31)و همه آنان نزد ما احضار می‌شوند! (۳۲) }


  لذا ای دوست من تو را به شهادت می‌گیرم؛ پس از شاهدان باش که تا زمانی که نعیمی تحقق یابد که از آن بسیار بزرگ‌تر است؛ من جنت النعیم را بر خود حرام کردم و نعیم اعظم راضی بودن پروردگار در نفسش است ؛چون من پروردگارم را بیش از همه دنیا و آخرت دوست دارم.
  ،چگونه می‌توانیم بهشت و حورالعین را برخود روا دارم در حالی که چیزی را دانستم که نمی دانید ؟ و برای همین خداوند تمام مردم را به امتی واحد مبدل خواهد کرد و همه مردم -زنده و مرده- را هدایت خواهد نمود؛ مگر کسی که با اینکه می‌داند این حق است؛ از رحمت پروردگارش روگردان و از رضوان خدا و اولیای او ناخرسند باشد که در این صورت در حق خود ظلم کرده است. و جرات ندارم که برای او دعا کنم تا از سر سخت ترین دشمنان خداوند نباشد ، و همانا که از حسرت خداوند نسبت به بندگان گمراهش آگاه شدم؛ البته بندگان گمراه(الضالین) نه شیاطینی که با وجود شناختن حق؛ از آن اکراه دارند؛ آنان نسبت به گمراهان برای چشیدن آتش جهنم اولی‌ترند؛ چون گمراهان(الضالین) اگر حق را بشناسند از آن پیروی می‌کنند؛ لذا شیاطین بیش از هرکس دیگری سزاوار آتش جهنم هستند.

  می‌بینم به خاطر اینکه گفتم اگر خداوند تمام ملکوت را به من عطا نماید؛ حاضر هستم به خاطر یک پشه آن را فدا کنم؛ خشمگین هستی؛ دوست من، می‌دانی راز آن چیست؟ پس به تو خواهم گفت. به خداوندی که خدا و معبودی جز او نیست قسم؛ این کار اعتراض من به مشیت الهی نبوده است و خدا خود از این موضوع آگاه است. این از روی رحمت من نسبت به آن پشه هم نیست؛ چون خداوند بیش از این بنده نسبت به پشه رحیم است ولی ماندن آن در جهنم؛ حائل بین من و تحقق نعیم اعظم من است و از نظر من نعیم اعظم این است که خداوند در نفس خود راضی باشد و این امر ممکن نخواهد شد مگر تمام امت‌ها از پشه گرفته تا بالاتر ازآن؛ تمام جنبندگان و پرندگان وارد رحمت خدا شده باشند ؛ همانا که پروردگارم هر کاری را که بخواهد انجام می‌دهد. خداوند تعالی می‌فرماید:

  {فَأَمَّا الَّذِينَ شَقُوا فَفِي النَّارِ لَهُمْ فِيهَا زَفِيرٌ وَشَهِيقٌ ﴿106﴾ خَالِدِينَ فِيهَا مَا دَامَتِ السَّمَاوَاتُ وَالْأَرْضُ إِلَّا مَا شَاءَ رَبُّكَ ۚ إِنَّ رَبَّكَ فَعَّالٌ لِّمَا يُرِيدُ ﴿107﴾} صدق الله العظيم [هود].
  { و امّا آنان که بدحال و بدبیارند در آتش دوزخ جای دارند و در آنجا (در دم و بازدم خود) ناله و فریاد سر می‌دهند. (۱۰۶) آنان در دوزخ جاودانه می‌مانند تا آن گاه که آسمانها و زمین برپا است. مگر این که خدای تو بخواهد. بیگمان پروردگار تو هر کاری را که بخواهد انجام می‌دهد (۱۰۷)}
  تصدیق فرموده خداوند تعالی:
  {عَسَىٰ رَبُّكُمْ أَن يَرْحَمَكُمْ ۚ وَإِنْ عُدتُّمْ عُدْنَا ۘ وَجَعَلْنَا جَهَنَّمَ لِلْكَافِرِينَ حَصِيرًا ﴿8﴾} صدق الله العظيم [الإسراء].

  {امید است پروردگارتان به شما رحم کند و اگر هم (به زشتیها) برگردید، ما هم برمی‌گردیم، و دوزخ را زندان تنگ کافران می‌کنیم.}

  ودر راز پشه و امت‌های فراتر از آن؛ راز امام مهدی نهفته است؛ امامی که خداوند به واسطه او تمام مردم را هدایت کرده وبه اذن الهی امتی واحد تشکیل خواهد داد مگر شیاطین که آنها سزای اعمالشان را خواهند چشید. آیه‌ای که در ادامه می‌آید راز امام مهدی را در خود پنهان کرده است؛ امامی که خداوند با او تمام انسان‌ها را هدایت خواهد کرد؛ و کسانی که ایمان دارند می‌دانند او امام مهدی است که به حق از نزد پروردگارشان آمده است. تصدیق فرموده خداوند تعالی:

  {إِنَّ اللَّـهَ لَا يَسْتَحْيِي أَن يَضْرِبَ مَثَلًا مَّا بَعُوضَةً فَمَا فَوْقَهَا ۚ فَأَمَّا الَّذِينَ آمَنُوا فَيَعْلَمُونَ أَنَّهُ الحقّ مِن ربّهم ۖ وَأَمَّا الَّذِينَ كَفَرُوا فَيَقُولُونَ مَاذَا أَرَادَ اللَّـهُ بِهَـٰذَا مَثَلًا ۘ يُضِلُّ بِهِ كَثِيرًا وَيَهْدِي بِهِ كَثِيرًا ۚ وَمَا يُضِلُّ بِهِ إِلَّا الْفَاسِقِينَ ﴿26﴾ الَّذِينَ يَنقُضُونَ عَهْدَ اللَّـهِ مِن بَعْدِ مِيثَاقِهِ وَيَقْطَعُونَ مَا أَمَرَ اللَّـهُ بِهِ أَن يُوصَلَ وَيُفْسِدُونَ فِي الْأَرْضِ ۚ أُولَـٰئِكَ هُمُ الْخَاسِرُونَ ﴿27﴾} صدق الله العظيم [البقرة].

  { خداوند از این که [به موجودات کوچکی مانند] بعوضه، و بالاتر از آن، مثال بزند شرم نمی‌کند.آنان که ایمان آورده‌اند، می‌دانند که آن، حقیقتی است از طرف پروردگارشان؛ و اما آنها که راه کفر را پیموده‌اند، می‌گویند: «منظور خداوند از این مثل چه بوده است؟!» خدا جمع زیادی[نیمی] را با آن گمراه، و گروه بسیاری[نیمی] را هدایت می‌کند؛ ولی تنها فاسقان را با آن گمراه می‌سازد! (۲۶) فاسقان کسانی هستند که پیمان خدا را، پس از محکم ساختن آن، می شکنند؛ و پیوندهایی را که خدا دستور داده برقرار سازند، قطع نموده، و در روی زمین فساد میکنند؛ اینها زیانکارانند. (۲۷)}

  برادر گرامی؛ چرا تنها امام مهدی است که قادر خواهد بود این مأموریت را به انجام رسانده و تمام امت‌ها را نجات دهد و خداوند از تمام عالمیان امتی واحد می‌سازد؟ آیا علت آن هدف بزرگی نیست که در پی تحقق آن در نفس خداوند است؟ و از خدا در برابر توصیفات شما یاری می‌جوییم.  دوست من؛ من تو را به عنوان خلیل خود برگزیدم و تا زمانی که آسمان‌ها و زمین پابرجاست به اذن خداوند در دنیا و آخرت دست از مصاحبت با تو برنمی‌دارم؛ ای نور چشمان من.

  وسلام الله عليك وعلى آل بيتك أجمعين، السلام علينا وعلى عباد الله الصالحين، وسلامُ على المُرسلين والحمدُ لله ربّ العالمين.

  أخوك الإمام المهدي ناصر محمد اليماني
ضوابط المشاركة

 • لا تستطيع إضافة مواضيع جديدة
 • لا تستطيع الرد على المواضيع
 • لا تستطيع إرفاق ملفات
 • لا تستطيع تعديل مشاركاتك
 •